GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

Google Adwords Reklamı Nedir?

Google Adwords Reklamları, dijital dünyanın markalara sunduğu büyük avantajlardan biridir. İnternetin önemi ve kullanım oranlarını değerlendirdiğimizde dijital alanın her saniye daha fazla değerlendiğini görüyoruz. Hemen hepimiz araştırdığımız bir sinema salonu, almak istediğimiz bir çanta ya da gitmek istediğimiz bir kurs ile alakalı olarak öncelikle internette arama gerçekleştiriyoruz. Böylelikle aramak istediğimiz alanın liderleri ve bilgileri ile karşılaşıyoruz. Bu bizleri daha sağlıklı hareket etmeye yöneltiyor.

Dijital dünyanın en büyük arama motorları içerisinde bulunan Google ise, istediğimiz aramalar konusunda bize bilgiler sunan en verimli nokta olarak yaşamımızda yer alıyor.

Google aramalarına verilen önem ve alınan doğru sonuçlar ile birlikte Google, Adwords alanını bizlere sundu. Sunulan bu artı değer sayesinde internet satışı sağlanan hizmet ya da ürünler tam olarak istenilen hedef kitleye iletilmeye başlandı.  Genel olarak Google AdWords Reklamları ya da bilinen diğer bir isim ile Google Reklamları çalışma mantığını açıklayacak olursak; alakalı ürün veya hizmetin, alakalı kitleyi iletilme algoritması diyebiliriz.

google-adwords-reklamlari-optx80

google-adwords-reklamlari

Arama Ağı Reklamları

Google Arama Reklamları, hemen hemen hergün kullandığımız Google arama motorunda yayınlanan reklamlardır. Bu reklam tipinde, kullanıcılar belirli kelimelerle arama gerçekleştirdiklerinde, kendi ürününüzle ilgili reklamların yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların o anda sizin ürününüzle zaten ilgili oldukları için, reklamınızla etkileşime geçerek sitenizi ziyaret etmeleri ihtimali çok yüksektir.

  • Etkili satış reklamları: Google’da arama yapan kullanıcılar, zaten belirli bir ürün veya servisi aradıkları için, satış kampanyaları açısından son derece değerli bir hedef kitle olma özelliğine sahiptir.
  • Dilediniz kadar bütçe ayırın: Arama reklamları için dilediğiniz kadar bütçe ayırabilirsiniz.Tüm Google reklam örüntülü Reklam Ağı’nda, metin, resim, video veya zengin medya biçimleri gösterilebilir.
  • Yalnızca reklamınıza tıklandığında ücret ödeyin: Arama reklamlarında, sadece kullanıcılar reklamınıza tıkladıkları zaman ücret ödersiniz. Yani kullanıcılar ancak sizin sitenizi ziyaret ederlerse ücret ödemeniz gerekir. Dolayısıyla, görüntüleme bazlı ücretlendirme modellerine göre çok daha iyi bütçe ve getiri kontrolü yapmanız mümkündür.

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü Reklam Ağı, AdWords reklamları gösteren bir dizi web sitesinden oluşmaktadır. Reklamlar Google’a ait bazı varlıklarda (YouTube, Gmail v.b.) ve Google’a ait olmayan on binlerce web sitesinde yayınlanabilmektedir. Bu siteler arasında bbc.com ve nyt.com gibi çok büyük sitelerin yanında, son derece niş konularda yazılar yazan bir blog da yer alabilir. Mobil siteler ve uygulamalar da bu ağa dahildir. En beğendiğiniz haber sitesinde veya Gmail hesabınızda bir reklam görüp reklamın oraya nasıl geldiğini merak ettiğiniz hiç oldu mu? Artık bunun cevabını biliyorsunuz: Bu tür web siteleri Google Görüntülü Reklam Ağı’nın bir parçasıdır. Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam gösterdiğinizde, çok çeşitli ilgi alanlarına sahip geniş bir müşteri yelpazesine ulaşabilir, reklamlarınızı yayınlayacağınız siteleri veya sayfaları seçebilir ve göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz.

adwords-arama-agi-kampanyasi-olusturma
youtube5

Youtube Reklamları

Mesajınızı, video reklamlarla doğru kişilere, doğru zamanda verin. Her işletmenin YouTube’da ulaşabileceği bir kitle mutlaka vardır. Markethink®, bu alandaki tecrübesi ile, YouTube kampanyalarınızı planlar, oluşturur, yönetir, optimize eder ve raporlar. Markethink, Youtube’da gerçekleştireceğiniz kampanyalarınızı en etkin şekilde yönetmenizi sağlayacaktır.

Neden YouTube Reklamları?

Youtube reklamları, size başka mecralarda bir arada bulamayacağınız imkanlar sunar: Doğru kişilerin kim olduklarına, nerede bulunduklarına ve nelerle ilgilendiklerine bağlı olarak bu kişilere yoğunlaşın. Örneğin, İstanbul’da yaşayan 18-34 yaş arası erkekler veya seyahat etmeyi seven kadınlar.

Mobil Reklamlar

Google mobil reklamlar ile, potansiyel müşterileriniz hareket halindeyken onlara ulaşabilirsiniz. Google aracılığıyla vereceğiniz mobil reklamlar; Google arama sonuçları, görüntülü ağ içerik siteleri, mobil uygulamalar ve YouTube videolarının içinde yer alabilirler. Böylece, müşterileriniz bilgisayarları başında olmasalar bile, günün herhangi bir saatinde size ihtiyaç duyacakları anda ve hemen her türlü mobil cihazda (akıllı telefon ve tabletler gibi) karşılarında olma şansınız olacaktır. Araştırmalar gösteriyor ki, potansiyel müşterileriniz Internet üzerinden gerçekleştirecekleri işlemleri tamamlamadan önce, genellikle birden fazla cihaz üzerinde araştırma yapmakta ve ondan sonra kararlarını vermekteler. Örneğin, uçak bileti almak isteyen bir Internet kullanıcısı, öncelikle cep telefonundan bir araştırma yaptıktan sonra, işlemini masaüstü bilgisayardan tamamlamakta.

adwords-mobil-reklamlar-1
alisveris-kampanyasi-full

Google Alışveriş Reklamları

Alışveriş kampanyalarıyla, resim, ürün adı, fiyat, işletme adınız ve daha fazlasını içeren bir reklam biçimi olan Ürün Listeleme Reklamlarını kullanarak ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Alışveriş reklamları, Google Arama sonuçları arasında resimli, fiyatlı reklamlar yayınlamanıza olanak tanıdığı için, müşterilerin ilgisini çekme ihtimali çok yüksektir.

  • Alışveriş reklamları, Google Arama sonuçları arasında görsel olarak daha cezbedici reklamlar yayınlamanıza olanak tanır, bu yüzden rekabette öne geçme şansını size sunar.
  • Binlerce ürünün satıldığı bir e-ticaret sitesinde tüm ürünlerle ilgili tutarlı kampanyaların Adwords sisteminde oluşturulması çok zordur. Bunun yanında, Google Alışveriş reklamları için sadece belirli bir kurulumun yapılması ve aylık olarak ürün bilgilerinin güncellenmesi yeterlidir.
Teklif Formu

Sizde Reklam Vermek İçin Hemen Başvur.!